Epona Interiors
Domluvte si osobní schůzku

tel: +420 777 999 926
e-mail: info@eponainteriors.cz
Na kopečku 1,
Praha 8 - Libeň
Zavolejte nám +420 777 999 926

Jsem podnikatel realista, říká o sobě Petr Ševčík

Petr Ševčík je spoluzakladatelem, majitelem a v současnosti jediným jednatelem firmy Epona Interiors s.r.o. Nyní máme možnost dozvědět se o něm trochu víc a nahlédnout také lehce pod firemní ‚pokličku‘. Přečtěte si rozhovor, který vznikl v červnu 2014, měsíc po slavnostním zahájení nového showroomu v pražské Libni.

Jste v čele rozrůstající se společnosti zabývající se kompletním řešením interiérů. Byl to vždy Váš cíl podnikat v tomto oboru?

V podstatě ano. Můj táta i děda byli truhláři. Ze 3 synů bylo na mě, jít jejich cestou. V dědictví nám zůstala truhlárna na Moravě a tam vznikl první impuls k vlastnímu podnikání. Už od začátku jsem měl vizi firmy s ucelenou dodávkou služeb a sortimentu.

Firma Epona Interiors je poměrně mladá firma, působí teprve 3 roky. Domníváte se, že je její pozice na trhu stabilizovaná?

Zdaleka ne! Konkurence je veliká a je před námi mnoho a mnoho práce než budeme smět říct, že máme na trhu stabilní místo. Jsem podnikatel realista, a proto myslím, že v současné době je představa trvalého úspěchu trochu naivní. Jsme ale na dobré cestě, máme už několik významných zákazníků, kteří se k nám vrací pravidelně a spolupráce je dlouhodobá.

Jaké jsou nejbližší cíle, které chcete s firmou Epona Interiors dosáhnout?

Pokud budeme upřímní, je to v první řadě právě ona stabilizace naší pozice na trhu. Je sice příjemné vidět firmu růst přímo pod rukama, ale nesmíme se tím nechat unést. Je potřeba zůstat nohama na zemi a zajistit pro celou firmu finance pro plynulý provoz. Máme za sebou intenzivní start ze začátku letošního roku, kdy jsme se doslova z obýváku přestěhovali do adekvátních obchodních prostor a znatelně rozšířili náš tým. Před měsícem jsme slavnostně zahájili provoz showroomu v pražské Libni a neustále zde doplňujeme sortiment dekorů a vzorníků. Tyto drobné, průběžné investice na chvíli oddálí další velké plány, kterých máme ale stále dost. Jsme ve fázi před vyhodnocením prvního pololetí. Pak záleží na tom, jak se budeme dál ubírat, jestli importem materiálů ze zahraničí nebo jeho vlastní výrobou.

Už od začátku jsem měl vizi firmy s ucelenou dodávkou služeb a sortimentu.

Zmiňujete vlastní výrobu a vlastní import. Nejsou obě varianty ohrožené přesycením trhu konkurenčními firmami?

Jsou, ale my budeme sázet na kvalitu a flexibilní přístup k potřebám zákazníka.

Stále čteme a slýcháme slovní spojení ‚Tým Epona Interiors‘. Kolik členů má vlastně tento tým?

Aktuálně v kanceláři potkáte nejčastěji 4 lidi. V podstatě je nás teď ale 8. Do týmu Epona Interiors počítám totiž i 2 kolegy a 2 kolegyně, kteří s námi pracují byť externě, ale dlouhodobě na takřka denní bázi.

Umíte oddělit práci od soukromí, nebo patříte mezi organizačně nadané jedince, kteří zapojí všechny ve svém okolí včetně rodiny?

(smích) Nevím, jestli je to organizační schopnost, ale spíš je to o tom, že rodina to tak trochu ‚trpí‘ a vlastně chce pomoct, takže se na dění kolem firmy ochotně podílí.

Máte 2 malé syny. Plánujete je v budoucnu také začlenit do chodu firmy, aby Vás mohli později zastoupit?

Asi ano. Bude ovšem hodně záležet na tom, jestli sami budou chtít. Budu samozřejmě rád, když si budou od mala vědomí toho, že nic není samo od sebe. Navíc spojení rodiny s podnikáním má výhodu v tom, že Vám rodina nemůže vyčítat, že jí nevěnujete tolik času, když se přeci vídáte v práci (smích).

Bleskovka

Oblíbená lokalita: Bílé Karpaty (moje dětství) a Pálava
Nejraději piju: vodu a víno
Nelepší sport: lední hokej
Kde čerpám energii: na rybách a jako vodák
Čeho si vážím u ostatních: upřímnosti